ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ 2018

2018-01-03 21:34

Με χαρά και αισιοδοξία υποδέχτηκαν οι κάτοικοι του χωριού μας την έλευση του νέου έτους στην εορταστική εκδήλωση που διοργάνωσε ο Σύλλογός μας την Πρωτοχρονιά στο Δημοτικό Σχολείο.

Πριν την κοπή της καθιερωμένης βασιλόπιτας ο Πρόεδρος του Συλλόγου Κος Ρώσσος Αριστομένης, στο ευχετήριο μήνυμά του επισήμανε την σημαντικότητα της ενότητας των μελών μας τις άγιες ημέρες των Χριστουγέννων, μέσα από την οποία πηγάζει η ελπίδα για την βέλτιστη αντιμετώπιση των προβλημάτων του χωριού και του Συλλόγου μας.

Στο τέλος της εκδήλωσης οι παρευρισκόμενοι διασκέδασαν σε δημοτικούς ρυθμούς και ανανέωσαν το ραντεβού τους για την 6η Ιανουαρίου 2018 στο κέντρο «ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ» στις Κωστακιούς Άρτας, όπου θα πραγματοποιηθεί η ετήσια λαϊκοδημοτική βραδιά του Συλλόγου.

Δείτε παρακάτω φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση. Για μεγέθυνση των φωτογραφιών μπορείτε να επισκεφτείτε την συλλογή «ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ» στις σελίδες που διατηρεί ο Σύλλογός μας στο Facebook και Google.

Φωτογραφία του χρήστη Μορφωτικός Σύλλογος Μύτικα.