ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΟΡΩΝΗΣΙΑΣ

2016-04-18 14:30

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 17 Απριλίου 2016 και ώρες  10:00  έως τη 13:00 το μεσημέρι η φετινή εθελοντική δράση καθαρισμού Let’s Do It in Greece στο Δήμο Αρταίων.

Οι δράσεις καθαρισμού πραγματοποιήθηκαν στην πόλη της Άρτας (στο δάσος και στο σημείο ακριβώς πάνω από το Γενικό Νοσοκομείο Άρτας), στην Κορωνησία (στο λιμάνι) και στην Ροδαυγή.

Στην εθελοντική δράση συμμετείχαν ο σύλλογός μας με ομάδα αποτελούμενη από μέλη του Δ.Σ., σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, φορείς, πολιτιστικοί σύλλογοι, εθελοντικές οργανώσεις και μεμονωμένοι πολίτες, οι οποίοι υπό την καθοδήγηση των εκπροσώπων του Δήμου, ενήργησαν σαν οργανωμένη ομάδα και έβαλαν όλοι ένα λιθαράκι για έναν Δήμο πιο όμορφο και πιο καθαρό.

Στο τέλος της εκδήλωσης διανεμήθηκαν σε όλους διαφημιστικά καπέλα και μπλουζάκια της δράσης και αποχώρησαν ανανεώνοντας το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά.